Кошик
556 відгуків
Магазин металошукачів "Best MD"
+380 (97) 637-33-44
+380 (63) 637-33-44
+380 (99) 637-33-44

Як вибрати металошукач новачкові?

 

У цій статті я хочу розповісти вам не про вибір конкретної моделі детектора та його переваги. Я поділюся з вами принципами та підходом до питання про вибір вашого першого металошукача.

Пошук з металошукачем може стати добрим хобі. Окрім цікавого процесу, пов'язаного з вивченням історії, ви отримаєте відмінне фізичне навантаження при ходьбі на свіжому повітрі. Це дуже популярне захоплення, яке з кожним роком набирає обертів. Їм займаються багато хто - від тих, у кого є вільний час тільки у вихідні, до тих, хто вийшов на пенсію і любить щодня блукати з мд (металодетектор) по полях або пляжах.

Однак у наш час є безліч різних виробників, моделей і типів металошукачів. Це може сильно ускладнити вибір детектора, особливо якщо ви починаючий шукач. Для цього вам потрібні слушні поради щодо його вибору.

 

Як вибрати металошукач

Найкращий металошукач саме для вас залежатиме від ваших конкретних потреб та бажань. Вони не всі зроблені однаковими чи з рівними можливостями.

Крім того, багато детекторів створено для дуже специфічного використання. Таким чином є кілька моментів, які слід враховувати при виборі:

- Що ви хочете шукати?

- Де плануєте займатись пошуком?

- Чи готові ви витратити кілька місяців на вивчення професійного приладу?

Знання відповідей на ці питання може допомогти вам краще підібрати металошукач для пошуку монет, золота або артефактів, що максимально відповідає вашим потребам.

 

 

Що ви хочете шукати?

Спочатку вам потрібно вирішити, що ви хочете шукати за допомогою металошукача. Ним можна шукати золото, сучасні прикраси на пляжах або стародавні монети, реліквії та скарби. Також є фанатичні любителі та цілі групи, які проводять пошук артефактів Великої вітчизняної війни (ВВВ). Можливо, у вас поки що немає конкретної мети, і ви просто хочете блукати і досліджувати прилеглі території. Мабуть так починають багато любителів. Це може стати дуже захоплюючим хобі схожим на полювання або риболовлю.

Сьогодні багато моделей металодетекторів є універсальними і їх можна використовувати для різних цілей, але не всі вони мають однакові пошукові характеристики та комплектації. Наприклад, якщо ви в основному плануєте шукати втрачені ювелірні вироби на пляжі, дуже бажано щоб ваш металошукач працював на підвищеній частоті (був багаточастотним або мав можливість зміни частоти вище 15 кГц), занурюваний під воду (ступінь захисту IP68) і мав котушку невеликого розміру (пляж вважається засміченим місцем + менший опір при роботі у воді + більш точне визначення цілі).

 

Де ви шукатимете?

Добре місце – запорука результативних виїздів, приємних емоцій та цінних знахідок. Ваш вибір швидше за все буде залежати від того, де ви живете або де проводите більшу частину свого часу. Є багато підходів, коли справа доходить до вибору місця для пошуку. Найбільш розповсюджені:

1. Інформація від довгожителів села, сусідів, знайомих про те, що, коли і де було закопано чи втрачено)

2. Обстеження територій біля житла – ліси, поля, городи, яри, прибережна частина водойм.

3. Місця масового скупчення людей (місця відпочинку, парки, пляжі). Як правило, ці місця не вибиваються ніколи. Хоч пошук ускладнений великою кількістю цілей, але корисних знахідок теж завжди вистачає, і вони щороку поповнюються.

4. Самостійне вивчення, прив'язка та накладення старовинних карт на сучасні супутникові знімки. В інтернеті їх є безліч в розрізі періодів, губерній, областей, в т.ч. у безкоштовному доступі (наприклад, триверстовки Шуберта або карти РСЧА). Робота клопітка, але однозначно окупиться сторицею та допоможе знайти небите місце.

5. У своєму населеному пункті чи області знайти однодумців по пошуку з металошукачем. Існує маса тематичних груп та форумів, де це легко можна здійснити за територіальним критерієм. Якщо потрапити в хорошу кампанію, плюсів тут може бути безліч:

- познайомитися з досвідченими шукачами скарбів і швидше багато чому навчитися;

- отримаєте «доступ» до розвіданих ними перспективних місць. Точно знайдеться хоча б одна людина, яка попередньо опрацьовує напрямки виїзду і точки для копу. І обов'язково в кампанії знайдеться водій, що не п'є. Або його призначать);

- розширити межі пошуку, оптимізувавши фінансові витрати, що дуже відчутні в наш час при одиночному виїзді. У правильних камрадів, як і в більшості адекватних людей, діє золоте правило - витрати на поїздку діляться пропорційно до кількості людей (паливо, миття машини після копу і т.д.).

 

Наскільки серйозне ваше бажання?

Кожен із чогось починає. Якщо ви новачок, можливо варто взяти детектор в оренду або у знайомого на кілька днів. Зрозуміти ваше це захоплення чи ні, і наскільки реальність збігається із сотнями переглянутих вами відеороликів із Youtube. Не відразу, але у переважної більшості збігається)

 

 

У цьому розділі ми намагатимемося відповісти на кілька запитань і дамо одну пораду. Який купити перший металошукач? Баланс ціни-якості? Бюджетний чи професійний? Залежить від вашого підходу та, напевно, типу людини. До першого типу належать люди, які купують детектор, просять показати кнопку включення і більше їм у житті нічого не потрібно. Другий тип - розумні особистості, готові витратити час на вивчення, прочитати інструкцію, подивитися кілька відео та якісно з часом освоїти прилад. Звідси й порада: для першого типу недорогий за ціною бюджетний металошукач, для другого – сучасний мультичастотний детектор середнього цінового сегменту. На бюджетних моделях, якщо хобі  зайшло, мало хто затримується. Із них швидко виростають. Постійно хочеться покращити, докупивши пошукову котушку більшого розміру, іншої частоти або придбати бездротові навушники до металошукача. А це все чималі гроші і не завжди можна реалізувати на практиці. Крім того, вам потрібно потім буде навчатись і звикати до нового приладу класом вище, втрачати гроші на продажі свого бюджетного б/у. За наявності фінансів розумно відразу купити професійний металошукач та якісно його вивчити. Навіть у середньому ціновому сегменті, близько 500-800 у.о., вам уже не доведеться про це думати. На нашу думку та по відгукам власників, яскраві представники Minelab Vanquish 540, Garrett ACE APEX, Nokta Legend WHP, Minelab Equinox 600. Починати бажано хоча б з цих моделей. Вартість залежить від бренду, комплектації, можливості занурення під воду тощо. За наявності більшого бюджету на своє захоплення можна і варто замахнутися на Minelab Equinox 800 або XP Deus 2.

На сьогоднішній день усі світові виробники прагнуть створити нові або покращити існуючі мультичастотні моделі. Майбутнє однозначно за багаточастотністю – можливістю одночасної роботи кількох частот у широкому діапазоні. Це дозволяє досягти двох дуже важливих речей: зробити металодетектор більш стабільним на складних ґрунтах і однаково добре знаходити великі та дрібні знахідки. При виході з конвеєра одночастотні новинки ажіотажу вже не викликають і всерйоз експертами, професіоналами та блогерами не розглядаються.

Купуючи професійний металошукач, ви отримуєте універсальний пристрій, що дозволяє вичавлювати максимум можливостей за будь-яким типом знахідок і будь-яким періодом пошуку. Ці моделі йдуть з масою додаткових можливостей, налаштувань та корисних функцій (покращена дискримінація, можливість відбудови балансу ґрунту, зміни швидкості відгуку, придушення електричних перешкод, посилення слабких сигналів тощо). Ці опції полегшать пошук на різних місцях і допоможуть досягти максимальної глибини виявлення.

 

Висновок

Пошук та купівля гідного металошукача дасть вам максимум задоволення від хобі. Сподіваємося, що ці поради щодо підбору допоможуть вам звузити свій вибір. І найголовніша порада – купуйте лише офіційний металошукач серійного виробництва від світового бренду. Це гарантія його коректної роботи довгі роки, наявності широкого асортименту комплектуючих та аксесуарів, якісного гарантійного обслуговування. Продукцію більшості з них офіційно представлено в Україні – Garrett, XP Metal Detectors, Minelab, Nokta Makro, Fisher, Quest, Golden Mask. Крім того, при покупці металодетекторів зазначених виробників ви вкладаєте гроші в актив, який завжди буде затребуваний, і його легко продати на вторинному ринку з мінімальними втратами в ціні. Успіхів вам у виборі!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner